Coop-bussen

20:- betalas inne på Vibergas spelbutik.

Tidtabell, se nedan.

 

Tidtabell

Grytgöl – Ljusfallshammar – Hällestad – Borggård – Sonstorp

08.40
Mellantorpsvägen
Skånstorp
Länsmansgårdens vk
Stolpen
Bäcken
Lövdalen
Sonstorps bruks vägkors
Talltorp
Vargfallet
Stigstorps bro
Stigstorps gård
Stigstorp
Fabriken Barketorp

08.45
Barketorp
Såntorp
Granliden
Simontorps vägkors
Tomtebo
Rommetorp
Marieberg
Göl

08.50
Grygöl skola
Herrgården
Grytgöls centrum

09.00
Högamon Ljusfallshammar
Pumphuset
Liljevägen
Ljusfalls skola
Komministergården Prästköp

09.05
Prästköp
Sandbäcken
Österbyhyttan

09.10
Österby Hällestad
Hällestad kyrka
Bogetorp

09.15
Borggårds bruk
Idrottsplatsen
Nitvägen
Solbacka

09.20
Tallberga
Djupedal
Lötenborg
Ullstorp
Dalhem Sonstorp

09.25
Grytgöl VK (Sonstorp)
Bangrindarna
Fränntorp
Östentorp
Hällestad Falla
Högsäter
Olstorspvägen

09.40
Viberga

Återresan avgår klockan 12.05.
Hemresan går i ordningen: Sonstorp – Borggård – Hällestad – Sonstorps bruk – Grytgöl – Ljusfallshammar – Prästköp